Boys Cross Country - Statistics

All Meets
  NAME LOCATION TIME
1. Andrew Wilcox (Sr), Monroe Trinity Valkyrie 15:32.57
2. Jacob Sayer (Sr), Oakwood Jim Murray Memorial 16:01.00
3. Chris Bond (Sr), Franklin Districts @ Cedarville 16:06.50
4. Connor Green (Jr), Franklin Districts @ Cedarville 16:13.80
5. Aiden Clendenin (Sr), Valley View Tiffin XC Carnival 16:37.00
6. Mikuya Ford (Sr), Bellbrook Troy Twilight 2023 16:54.10
7. Nico Ferra (Jr), Oakwood Jim Murray Memorial 16:55.00
7. Mannie Williams (So), Oakwood Cedarville 16:55.00
9. Ben Sayer (So), Oakwood Cedarville - Districts 16:58.00
10. Tanner Davis (Jr), Eaton Central Hardin Inv. - Elizabethtown, KY 17:03.00
10. Rohan Haack (Sr), Oakwood Cedarville - Districts 17:03.00
10. Lucas Tipton (Jr), Brookville Troy Twilight 17:03.00
13. Carter Black (Sr), Franklin Districts @ Cedarville 17:03.90
14. Brady Garland (Sr), Valley View Tiffin XC Carnival 17:04.00
15. Zach Shore (Sr), Bellbrook Neal Charske Fairmont FB Invit 2023 17:06.90
16. Charlie Kash (Sr), Oakwood Jim Murray Memorial 17:14.00
17. Maverick O'Hara (So), Oakwood Obetz - State Championship 17:15.00
18. Luke Henley (So), Bellbrook Anna "Rocket Invit" 2023 17:19.81
19. Andrew Bruckart (Jr), Bellbrook Troy Twilight 2023 17:22.12
20. Austin Hitte (Sr), Franklin Districts @ Cedarville 17:24.50
21. Luke Byrge (Sr), Oakwood Cedarville 17:27.00
22. AJ Beckman (Sr), Ross Little Miami 17:27.92
23. Christian Seitz (So), Brookville Districts - Cedarville 17:29.00
24. Zach Hansen (Jr), Bellbrook Tiffin XC Carnival-2023 17:30.01
25. Caden Fromm (So), Bellbrook Tiffin XC Carnival-2023 17:30.17
26. Cameron Lindsey (So), Oakwood SWBL Championship 17:34.00
27. Tony Orsello (So), Oakwood Jim Murray Memorial 17:37.00
28. Jack Richardson (So), Eaton Eaton Invite.- Fort St, Clair Park 17:42.00
29. Hayden Fisher (Jr), Bellbrook Troy Twilight 2023 17:42.11
30. Nick Eliopulos (Sr), Oakwood Jim Murray Memorial 17:44.00
31. James Huff (Jr), Franklin Cedarville 17:46.30
32. Oliver Spaulding (Jr), Oakwood Neal Charske Invitational 17:47.00
33. Ben Schuler (Jr), Ross Eaton 18:03.10
34. Josh Jonhson (Fr), Bellbrook Anna "Rocket Invit" 2023 18:04.81
35. Tristan Williams (Jr), Oakwood Cedarville 18:07.00
36. Nick Laycox (Sr), Eaton Central Hardin Inv. - Elizabethtown, KY 18:12.00
37. Eli Ward (Sr), Brookville Districts - Cedarville 18:16.00
38. Wes Kitchin (So), Eaton Celina Invitational - Celina 18:16.90
39. Logan Wright (Jr), Brookville Districts - Cedarville 18:20.00
40. Rowan Deardurff (Sr), Brookville Districts - Cedarville 18:23.00
41. Evan Pentecost (So), Brookville Districts - Cedarville 18:30.00
41. Matthew Walton (Jr), Oakwood Cedarville 18:30.00
43. Chase Puskas (Jr), Brookville Districts - Cedarville 18:31.00
44. Connor Spriggs (Jr), Bellbrook Saturday Night Lights 2023 18:40.60
45. Seth Gedeon (Sr), Bellbrook I&R Black Bellbrook Invit-2023 18:42.10
46. Oliver Crosthwaite (Fr), Franklin SWBL @ Eaton 18:42.40
47. Yisma Hafl (Jr), Monroe Cedarville 18:43.42
48. Nathan Sommers (So), Ross Lebanon Invite 18:53.73
49. Owen Guy (Fr), Oakwood SWBL Championship 18:57.00
49. Titus Walton (Fr), Valley View Tiffin XC Carnival 18:57.00
51. Dalton McPeck (Fr), Bellbrook Anna "Rocket Invit" 2023 18:58.56
52. Harrison Panstingel (Sr), Bellbrook Anna "Rocket Invit" 2023 19:01.14
53. Josh Bryant (Fr), Oakwood Jim Murray Memorial 19:02.00
54. Andreas Meira (So), Oakwood Jim Murray Memorial 19:05.00
55. CJ Cain (Sr), Bellbrook I&R Black Bellbrook Invit-2023 19:08.90
56. Isak Autrey (Jr), Oakwood Cedarville 19:11.00
57. Tommy Shore (So), Bellbrook Troy Twilight 2023 19:12.00
58. Michael Fomin (Fr), Eaton Eaton Invite.- Fort St, Clair Park 19:14.00
59. Bradley Gifford (Sr), Eaton Eaton Invite.- Fort St, Clair Park 19:15.00
60. Dylan Staley (So), Eaton Eaton Invite.- Fort St, Clair Park 19:16.00
61. Jameson Cooke (Sr), Valley View Tiffin XC Carnival 19:17.00
61. Duncan Mitchell (So), Valley View Tiffin XC Carnival 19:17.00
63. Garrett Becker (Sr), Bellbrook I&R Black Bellbrook Invit-2023 19:17.70
64. Drew Stammen (Fr), Brookville Brookville Invitational 19:18.00
65. Daniel Osborne (Fr), Franklin Regionals @ Troy 19:25.10
66. Aiden Clark (Sr), Oakwood Brookville 19:27.00
66. Greyson Florkey (So), Brookville Troy Twilight 19:27.00
66. Zachary Laycox (Fr), Eaton Celina Invitational - Celina 19:27.00
69. Matteo Krivitzky (Sr), Bellbrook Anna "Rocket Invit" 2023 19:34.08
70. Luuk Fokkink (Fr), Brookville Troy Twilight 19:36.00
70. Dylan Meyers (Jr), Brookville SWBL 19:36.00
72. Zander Pittman (Sr), Bellbrook Troy Twilight 2023 19:40.02
73. Ethan Cain (Fr), Bellbrook Anna "Rocket Invit" 2023 19:40.52
74. Kurtis Lefeld (So), Bellbrook I&R Black Bellbrook Invit-2023 19:46.50
75. Tommy Dickman (Jr), Bellbrook I&R Black Bellbrook Invit-2023 19:47.50
76. Ashton Withrow (Fr), Ross Eaton 19:53.09
77. James Booth (Sr), Brookville Ed Leas - Eaton 19:54.00
78. Gabe Smith (Sr), Eaton Central Hardin Inv. - Elizabethtown, KY 19:58.60
79. Aidan McMonigle (Fr), Monroe Firebird 20:02.87
80. Jack Bauknecht (So), Ross Eaton 20:07.14
81. Sam Berry (So), Valley View Tiffin XC Carnival 20:11.00
82. John Lefeld (Sr), Bellbrook Bellbrook Fall Classic-2023 20:11.20
83. Bryson Hall (Sr), Franklin Cedarville 20:13.60
84. Logan Fisher (Fr), Bellbrook Anna "Rocket Invit" 2023 20:16.63
85. Zach Hamilton (Jr), Franklin Cedarville 20:17.90
86. Timothy Roush (Jr), Bellbrook Bob Schul - 2023 20:27.00
87. Gavin Clark (Fr), Oakwood SWBL Championship 20:30.00
88. Liam Vish (Jr), Oakwood SWBL Championship 20:31.00
89. Neil Heckman (So), Oakwood Ed Leas Fall Classic 20:32.00
90. Angel Wooten (Jr), Franklin Cedarville 20:33.70
91. Carter Pate (Sr), Ross East Fall Classic 20:34.76
92. Henry Almoney (Jr), Oakwood Ed Leas Fall Classic 20:36.00
93. Blake Stacy (So), Brookville Troy Twilight 20:37.00
93. Austin Taylor (Sr), Brookville SWBL 20:37.00
95. Griffin Greear (So), Oakwood Jim Murray Memorial 20:41.00
96. Adam Vukovich (So), Bellbrook Anna "Rocket Invit" 2023 20:41.81
97. Emerson Chatterton (Jr), Oakwood SWBL Championship 20:42.00
98. Logan Penny (Fr), Edgewood Ross 20:43.00
99. Riley Hodges (Jr), Bellbrook Anna "Rocket Invit" 2023 20:47.35
100. Evan Hardin (So), Brookville SWBL 20:50.00
101. Dale Inman (So), Brookville Ed Leas - Eaton 20:51.00
102. Kenneth Rakes (Jr), Ross Lebanon Invite 20:55.66
103. Aiden Michaels (Fr), Edgewood Troy 20:58.86
104. Brody Peter (So), Valley View Tiffin XC Carnival 21:04.00
105. AJ Rieder (Sr), Brookville Brookville Invitational 21:06.00
106. Caleb Osborn (So), Franklin Cedarville 21:06.20
107. Quentin Peach (Sr), Eaton Eaton Invite.- Fort St, Clair Park 21:10.00
108. Giffin Palcic (Sr), Bellbrook Anna "Rocket Invit" 2023 21:11.23
109. Justin Paul (Sr), Bellbrook I&R Black Bellbrook Invit-2023 21:11.60
110. Jacob Messerschmidt (Jr), Bellbrook Neal Charske Fairmont FB Invit 2023 21:12.30
111. Eli Kaufman (Jr), Ross Little Miami 21:21.42
112. Beck Thornburg (So), Bellbrook Troy Twilight 2023 21:22.10
113. Nathaniel Upton (Sr), Oakwood SWBL Championship 21:25.00
114. Charles Kochensparger (Sr), Eaton Eaton Invite.- Fort St, Clair Park 21:29.00
115. Wesley Peters (Sr), Bellbrook Anna "Rocket Invit" 2023 21:33.35
116. Evan Cahoon (So), Oakwood SWBL Championship 21:34.00
117. Dhevin Kundu (Sr), Bellbrook Bellbrook Fall Classic-2023 21:36.90
118. Ezra Bozzuto (Jr), Bellbrook Troy Twilight 2023 21:49.93
119. Sean Czeiszperger (So), Oakwood Ed Leas Fall Classic 21:50.00
120. Gabe Woods (So), Bellbrook I&R Black Bellbrook Invit-2023 21:57.10
121. Nate Ferra (Jr), Oakwood SWBL Championship 22:02.00
122. Caleb Dunn (Fr), Ross Eaton 22:09.42
123. Carson Frost (Fr), Ross Eaton 22:17.93
124. Nicolas Frank (Jr), Oakwood Jim Murray Memorial 22:24.00
125. Alan Sarle (Sr), Oakwood SWBL Championship 22:27.00
125. Teagan Williams (So), Oakwood Jim Murray Memorial 22:27.00
127. Julian Uhlman (Jr), Oakwood SWBL Championship 22:28.00
128. Joshua Vawter (Sr), Bellbrook Bellbrook Fall Classic-2023 22:46.30
129. Liam Acevedo (Sr), Franklin Lebanon 22:47.20
130. Grey Skorupan (Fr), Oakwood Jim Murray Memorial 22:51.00
131. Josh Cahoon (Sr), Oakwood Jim Murray Memorial 22:53.00
132. Ethan Bench (So), Brookville Ed Leas - Eaton 22:56.00
133. Eli Vawter (Fr), Bellbrook Anna "Rocket Invit" 2023 23:04.75
134. Ethan Ha (So), Oakwood SWBL Championship 23:09.00
135. Mason Thaler (So), Bellbrook Anna "Rocket Invit" 2023 23:09.05
136. Paul Boyd (Sr), Eaton Eaton Invite.- Fort St, Clair Park 23:15.90
137. Max Kiernan (Sr), Oakwood SWBL Championship 23:16.00
138. Beckett Archdeacon (Fr), Oakwood SWBL Championship 23:25.00
139. David Hopkins (So), Oakwood SWBL Championship 23:26.00
140. Luke Hyre (So), Brookville Ed Leas - Eaton 23:31.00
141. Olin Eppers (Jr), Bellbrook I&R Black Bellbrook Invit-2023 23:32.30
142. Ben Witmer (Jr), Oakwood SWBL Championship 23:35.00
143. Robert Einhorn (Jr), Oakwood Cedarville 23:54.00
144. Isaac Shults (Sr), Franklin SWBL @ Eaton 24:01.10
145. Oliver Roederer (Fr), Oakwood SWBL Championship 24:03.00
146. Jacob Kelley (So), Eaton Central Hardin Inv. - Elizabethtown, KY 24:04.00
147. Mathias Moreria (Fr), Oakwood SWBL Championship 24:29.00
148. Anson Jang (Fr), Bellbrook Anna "Rocket Invit" 2023 24:39.07
149. Drew Cozad (Sr), Bellbrook Anna "Rocket Invit" 2023 24:41.43
150. Aiden Beckman (Fr), Ross Eaton 25:01.47
151. Tyler Feix (So), Bellbrook Saturday Night Lights 2023 25:12.20
152. Donaven Butler (Fr), Franklin SWBL @ Eaton 25:13.70
153. Brayden Moore (Sr), Bellbrook I&R Black Bellbrook Invit-2023 25:28.30
154. Ben Manley (Fr), Brookville SWBL 25:36.00
155. Brady Samlick (So), Valley View Brookville CC Invite 25:42.00
156. Isaiah Jones (So), Edgewood Troy 25:52.46
157. Edgar Mescher (So), Bellbrook Troy Twilight 2023 26:06.15
158. Carson Alexander (So), Eaton Eaton Invite.- Fort St, Clair Park 26:12.50
159. Jacob Balcom (Jr), Brookville Ed Leas - Eaton 28:25.00
160. Daniel Olinger (So), Edgewood Ross 28:32.00
161. Corey Mescher (Fr), Bellbrook Troy Twilight 2023 28:41.38
162. Peter Silvain (Sr), Oakwood Lebanon 28:43.00
163. Dean McMaster (Jr), Bellbrook Anna "Rocket Invit" 2023 31:34.18

The Motz Group Field Turf Company GAMEDAY Grille and Patio